Profesyonel adımlar için..

  • 0532 514 50 57

Yeni Google uygulaması

  • 0

Yeni Google uygulaması

Tags : 

Google kısa bir süre önce algoritmasında, bazı internet sitelerini ciddi oranda sıkıntıya sokacak bir değişiklik yaptı.

Buna göre artık mobil ortamlarda (cep telefonu, tablet, akıllı saat) yapılan arama sonuçlarında mobil desteği olmayan siteler gösterilmeyecek. Yani internet sitenizin mobil desteği yoksa sadece masa üstü ve laptop bilgisayarlarda görüntülenecek. Bu da ziyaretçi sayınızda ciddi bir azalmaya sebep olacaktır. Çünkü günümüzde kullanıcıların büyük bir çoğunluğu artık mobil platformları kullanıyor.

Bunun çözümü nedir?

İki çözüm var.
Birincisi mevcut internet sitenize ekstra bir mobil site daha yapmak ve mobil aramaları buraya yönlendirmek. Bu işlem geçen yıla kadar mantıklıydı ancak hem ekstra bir site maliyeti getirir hemde mevcut sitenizle %100 uyumlu olmayacağından içerik ve güvenlik açıkları oluşturmakta.

İkinci çözüm, responsive site tasarımı. Bu işlemle tek bir site yapılır ve site bağlanan platformu tespit eder buna göre şekil alır. Yani masa üstü ve laptoplarla site açıldığında normal site gösterilir, mobil (tablet, cep telefonu vs) açıldığında da çözünürük, resim, düzen ve menüler buna göre şekil alır.

Biz bunu öneriyoruz ve sitelerimizi bu yönde geliştiriyoruz. Hem tek işlemde birden fazla site güncellemesi yapılır hem de ek bir mobil site maliyeti olmaz.

Ayrıntılı bilgi için lütfen arayın..


Ayrıntılı bilgi ve internet dünyasına girmek için lütfen bizimle irtibat kurun..